یکی از مهم‌ترین و پر دردسر‌ترین بسته بندی‌ها، نحوه بسته بندی یخچال در اسباب کشی است. برای بسته بندی چنین وسیله بزرگ و سنگینی نیاز به افراد توانا و متخصص می‌باشد. یخچال و فریزرها یکی از حساس‌ترین وسایل برای اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل هستند.
پس در صورت خرید یخچال به تازگی نگران حمل و نقل آن نباشید. درحالی که افراد سکونت گزیده در ساختمانی بعد از گذر چند سال برای جابه جایی یخچال خود نیاز به استفاده از نیروهای متخصص در امر باربری دارند. پس در این مقاله ما به شما درباره ی نحوه ی بسته بندی به صورت تخصصی می‌گوییم.
بسته بندی اثاثیه منزل اصفهان یکی از مهم ترین بخش های اسباب کشی منزل در اصفهان است که همه افراد نگران آن هستند چرا که ممکن است حین باربری، کارتن ها باز شوند یا وسایل سنگین بر روی وسایل سبک تر گذاشته شوند، شکسته شدن و گم شدن بسیاری از وسایل اتفاقی نیست که بتوان از آن به راحتی گذر کرد.
هر وسیله نیاز به وسایل بسته بندی مخصوص و استاندارد دارد. دسته بندی وسایل، انتخاب جعبه و استفاده از کیسه های حباب دار از جمله بسته بندی یخچال را به شرکت باران بار  بسپارید. نه وسیله ای گم میشود و نه خراب!

تماس با ما

آماده سازی یخچال برای اسباب کشی

برای بسته بندی یخچال نیاز به رعایت نکاتی قبل از انجام این کار دارید. یکی از مهم‌ترین نکات پس از بیرون آوردن مواد غذایی، شستن یخچال و آب شدن برفک‌ها و یخ زدگی‌های یخچال است. برخی افراد متاسفانه به این نکته در هنگام اسباب کشی دقت نمی‌کنند. بعد از اسباب کشی با آب شدن برفک‌ها و خیس شدن سایر وسایل مواجه می‌شوند.

 

مراحل آماده سازی یخچال برای اسباب کشی

 

نحوه بسته بندی کردن یخچال ساید بای ساید

 •  قبل از اینکه می خواهید اسباب کشی کنید بهتر است که وسایل داخل یخچال را خالی کنید تا برفک های داخل فریزر و یخچال آب شوند.
 •  بعد از انجام مرحله بالا کار یخچال را کاملا تمیز کنید چون اگر این کار را انجام ندهید در حین حمل و نقل برفک داخل یخچال آب شده و در راه پله و یا در داخل خانه لجن را به وجود می آورد پس بهتر است که تمیز کردن یخچال را با دقت انجام دهید.
 •  کابل برق یخچال را کاملا جمع کنید و با چسپ های نواری آنرا به پشت یخچال محکم بچسپانید.
 •  اگر کارتن یخچال را هنوز دارید، کارتن یخچال گزینه مناسبی برای بسته بندی کردن دوباره یخچال نیست.
 • پیچ های تنظیم ارتفاع یخچال را کاملا ببندید تا در حین جابجایی جدا نشوند.
 •  اگر راه پله ها تنگ است بهتر است که درب یخچال ساید بای ساید را جدا کنید و به صورت مجزا حمل کنید تا یخچال هر چه بهتر و با رعایت نکات ایمنی بیشتر جابجا شود.
 •  بهتر است که یخچال به صورت عمودی حمل شود چون گاز فریون داخل یخچال خیلی حساس می باشد و بهتر است که زیاد جابجا نشود.
 • بعد از اینکه کار اسباب کشی انجام کار اسباب کشی و حمل اثاثیه فورا یخچال را به برق نزنید بعد از اسباب کشی بهتر است ۳ الی ۴ ساعت بعد از اسباب کشی آنرا به برق بزنید
 • بهترین روش این است که در آخرین مرحله از بسته بندی، لوازم داخل یخچال را خالی کنیم چون بعد از ۲ ساعت آنرا به برق می زنیم وسایل داخل آن یخ آنها باز نشود و وسایل آب نشود.
 • وقتی که کار پرسنل بسته بندی تمام شد به آنها بگویید که تخلیه یخچال را انجام داده و در نهایت وسایل داخل آنرا خالی کنند.
 • فیلتر آب یخچال های ساید بای ساید را بهتر است هر ساله عوض کنید.

بسته بندی انواع یخچال

با توجه به وجود داشتن انواع مختلفی یخچال ساید بای ساید در بازار، بسته بندی‌های تقریبا متفاوتی نیز برای هر یک داریم. البته به طور کلی تمامی اقدامات لازم برای بسته بندی مشابه هم‌اند.

بیرون آوردن اجزای داخل یخچال

در ابتدا برای جابه جایی یخچال می‌بایست تمامی اجسام متحرک مانند جا تخم مرغی، جا میوه‌ای و قفسه‌ها را جدا کرده و حتی می‌توانید آن‌ها را با یک چسب پهن محکم کنید. تمامی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها را از یخچال بیرون آورید.

پس از انجام این امور باید کشوها و قفسه‌های جدا کرده را در حوله قرار دهید. سپس با لیبل خاص هر طبقه را مشخص کرده تا بعد از جابه جایی هر یک را در جای خود قرار دهید.

در ضمن مواد غذایی فریز شده را از فریزر خود در آورده و در فریزر یکی از آشنایان خود قرار دهید. بدین صورت از فاسد شدن این مواد جلوگیری کنید. مواد غذایی موجود در یخچال ماندگاری بیشتری در خارج از آن دارند. در حالی که مواد داخل فریزر خیلی سریع فاسد می‌گردند.

محکم کردن کابل یخچال

برای جداسازی و حمل یخچال و فریزر باید سیم آن را از برق بیرون کشیده و به صورت دورانی آن را جمع کنید. سپس با یک چسب این سیم را محکم کرده تا به آن و سایر وسایل در حین جابه جایی آسیبی نرسد.

محکم بستن درب‌های یخچال

یخچال‌ها را باید با طناب و یا کابل لاستیکی ببندید. البته استفاده از نوار و چسب برای بستن درب یخچال توصیه نمی‌شود. علت آن نیز باقی ماندن اثر چسب روی وسیله و وجود امکان ناگهانی باز شدن درب یخچال می‌باشد. در صورت دو درب بودن یخچال بهترین کار بستن دستگیره‌های یخچال با طناب است.

موارد گفته شده برای حمل و نقل اثاثیه منزل به مدت کوتاه می‌باشد. در صورت قصد جابه جایی برای مسیرهای طولانی می‌بایست درب یخچال را مقداری باز گذاشته و حتما از خشک بودن داخل یخچال مطمئن باشید. در صورت بستن درب و خیس بودن داخل یخچال، موقعیت برای تکثیر قارچ‌ها و باکتری‌ها ایجاد می‌گردد.

 

بسته بندی لوازم اصفهان

 

بسته بندی یخچال

برای بسته بندی یخچال می‌بایست از فوم‌ها و بابل رپ‌ها به صورت دور تا دور آن استفاده کرد. این بابل رپ‌ها باعث جلوگیری از ضربه به یخچال می‌شود. در صورت جدید بودن یخچال با همان حالت بسته بندی کارخانه و کارتن آن، حمل و نقل را انجام دهید. در صورت نیاز به جلوگیری بیشتری نسبت به آسیب دیدن یخچال از پتو استفاده کنید.

کارتن مناسب یخچال

در اغلب موارد یکی از مهم‌ترین کارها انتخاب کارتن مناسب برای بسته بندی و حمل یخچال می‌باشد. شرکت‌های کارتن سازی، برای انواع یخچال‌ها با هر ابعاد و سایز کارتن منحصر به فردی را در اختیار کارخانه‌ها و شرکت‌های باربری قرار می‌دهند. البته مردم عادی نیز می‌توانند از نمایندگی‌ها و شرکت‌های باربری آن‌ها را بخرند. کارتن‌ها جهت حفاظت از ضربه و خط و خش برای بسته بندی یخچال‌ها ایجاد شده‌اند. البته بهترین گزینه برای محافظت از کالا همان استفاده از بابل رپ‌ها با حباب‌های درشت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کارتن‌ها و بابل رپ‌ها به ترتیب می‌توانید به مقالات فروش کارتن اسباب کشی با قیمت مناسب و نایلون حبابدار مراجعه کنید.

بسته بندی و حمل انواع یخچال معمولی

برای بسته بندی و حمل یخچال‌های بزرگ نیاز به بهره گیری از شرکت‌های باربری و حمل اثاثیه ی منزل داریم. به دلیل عدم توانایی مردم برای حمل و جابه جایی یخچال و فریزر به صورت تک نفره، بهترین راه استخدام تعدادی کارگر برای انجام این کار است.

برای حمل فریزر و یخچال می‌بایست از چرخ دنده استفاده کرد. این وسیله برای حرکت یخچال در خلاف جهت شیب تخته چوب کامیون کاربرد دارد. بدین سبب برای راحتی در حمل و جابه جایی آن در آپارتمان‌ها و ساختمان‌های چند طبقه کاربرد بالایی دارد.

پس از قرار دادن این دستگاه در کامیون و یا خاور و رسیدن به مقصد مورد نظر باید این وسیله را در جای مناسب خود قرار داد. البته به مدت ۳ ساعت هرگز آن را روشن نکنید. پس از سه ساعت با بازگشتن مایع و روغن یخچال به کمپرسور می‌توانید آن را روشن کنید. پس از روشن شدن این وسیله به مدت ۳ روز طول کشیده تا به دمای عادی برسد.

باران بار با ارائه ی خدماتی از جمله بسته بندی، حمل و اسباب کشی و چیدمان در کنار شما می‌باشد. برای اطلاع از قیمت‌ها و تعرفه‌های باربری با هر خودرو و همچنین مشاوره در زمینه ی باربری وسایل با خودروی مناسب حتما با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

بسته بندی و حمل انواع یخچال معمولی

 

برای یک بسته بندی خوب به چه وسایلی نیاز داریم؟

در مرحله اول هر بسته بندی باید لوازم مورد نیاز را برای بسته بندی تهیه کنیم و بعد کار بسته بندی را شروع کنیم، از این رو ما تهیه کلیه لوازم بسته بندی را بر عهده خواهیم گرفت.

این وسایل می تواند شامل کارتن های رگال دار، چسپ، سلفون، ضربه گیر، فوم، کارتن های سه لایه و پنج لایه، ساک های زیپ دار مخصوص بسته بندی لحاف و … می شود، این شرکت تمامی وسایل مورد نیاز بسته بندی را برای شما تهیه و برای شما ارسال می کند تعداد افرادی که برای بسته بندی بارهای شما ارسال می شود بسته به حجم وسایل شما می باشد که اگر وسایل منزل شما زیاد باشد باید از پرسنل بیشتری برای بسته بندی لوازم منزلتان استفاده کنید این شرکت پرسنل مورد نیاز را برای بسته بندی لوازم منزل شما ارسال خواهد کرد، نگران هیچ چیزی نباشید، اگر باز هم سوالاتی در ذهن شماست می توانید پرسش های متداول را بخوانید.

برای یک بسته بندی اثاثیه خوب چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 • همیشه بسته بندی وسایل را از وسایل کوچکتر شروع کنید و وسایلی که بیشتر به آنها احتیاج ندارید بسته بندی کنید.
 • حتما پس از اینکه کار بسته بندی را انجام داید بر روی کارتن ها نام وسیله ای که در داخل آنها می باشد یاداشت کنید بهتر است که  بر روی برچسپ محتویات داخل کارتن را بنویسید و بعد از نوشتن بر روی آنها بچسپانید این کار را هیچوقت برای خود کارتن ننویسید چون وقتی بر روی کارتن ها بنویسید برای اثاث کشی های بعدی می توانید از آن استفاده کنید.
 • هیچوقت یک کارتن را با وسایل سنگین پر نکنید چون ممکن است کارتن ها پاره شوند وقتی که بسته بندی می کنید  اثاثیه های سبک را در لا به لای وسایل سنگین قرار دهید مثلاً کتاب ها را در لا به لای وسایل سبک مثل لباس ها قرار دهید.
 • هرگز کارتن ها را با وسایل سنگین پر نکنید چون ممکن است در حین جابجایی بار و اثاث کشی افرادی که کار باربری را انجام می دهند دچار مشکل شوند.
 • همیشه کارتن ها را کاملا پر کنید تا وقتی در داخل ماشین ها قرار می گیرند له نشوند و وسایل آنها دچار شکستگی نشوند.
 • همیشه بهتر است که وسایل سنگین را در کف کارتن ها قرار دهید و وسایل دیگر که سبک هستند را بر روی آنها قرار دهید.
 • وسایلی که شکستنی هستند و بزرگ هستند بهتر است که با ضربه گیر بسته بندی شوند و بعدا در داخل کارتن ها قرار بگیرند.
 • نکته ای که می تواند بسیار مهم باشد محکم کردن کارتن ها می باشد، بهتر است که کارتن ها را با چسپ و محکم کنید و اگر خیلی بر روی آنها حساس هستید آنها را با طناب کاملا محکم کنید.
 • برای بسته بندی وسایل شکستنی بهتر است که بر روی کارتن ها بنویسید ” شکستنی است مواظب باشید ” این کار می تواند خیلی تاثیر گذار باشد.
 • برای بسته بندی بهتر است که از کارتن های محکم و پنج لایه استفاده کنید که برای خرید کارتن می توانید با شرکت باربری باران بار تماس بگیرید و کارتن و سایر لوازم بسته بندی را سفارش دهید.

سوالات متداول

 • طریقه صحیح بسته بندی یخچال و فریزر چیست؟

برای بسته بندی یخچال و فریزر ابتدا باید تمامی وسایل و مواد غذایی را از آن خارج کرده و سپس یخچال را شسته و خشک کنید. پس از آن باید تمامی اجزای داخل آن را بیرون آورده و سپس با بابل رپ دور تا دور آن‌ها را بپیچیم. در صورت نو بودن یخچال باید با همان کارتن کارخانه برای بسته بندی آماده شود.

 • حمل یخچال ساید بای ساید به چه صورت می‌باشد؟

توسط استفاده از چرخ دنده می‌توان یخچال را از طبقات بالای ساختمان به مکانی دیگر حمل کرد. پس حمل آن به وسیله ی چرخ دنده به داخل خاورها و کامیون‌ها انجام می‌پذیرد.

 • یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که می‌بایست جهت حمل یخچال رعایت شود چیست؟

حتما قبل از جابه جایی می‌بایست یخچال را شست. در غیر این صورت تمامی یخ‌ها و برفک‌ها آب می‌شوند. با آب شدن این برفک‌ها به سایر وسایل نیز آسیب می‌رسد.