۸ تیر ۱۴۰۰
توسط: باران بار
765 بازدید
0 دیدگاه
دسته بندی: وبلاگ

یکی از دغدغه‌های مهم در هنگام باربری و جابه جایی اثاثیه منزل و محل کار به مقصد جدید، انتخاب مناسب‌ترین روز برای اسباب کشی است. برای یک اسباب کشی باید بهترین روز و ماه را انتخاب کرد. در ادامه به بررسی بهترین روز و بهترین زمان برای جابجایی می پردازیم.

شاید بریا شما هم این سوال پیش امده باشد که چه روزهایی برای اثاث کشی خوب است ؟ در ادامه این مقاله به بررسی این که چه روزهایی برای جابجایی منزل خوب است پرداخته ایم و آن را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داده ایم.

توجه داشته باشید که شرکت‌های باربری با توجه به میزان سابقه خود قادر به تعیین و پیشنهاد مناسب‌ترین روز هستند. آن‌ها از شرایط جوی و تمامی مسیرها مطلع بوده و می‌توانند در انتخاب زمان مناسب برای حمل اثاثیه منزل، شما را یاری کنند. باران بار بهترین مجری حمل اثاثیه منزل در اصفهان است.

شرایط جوی نامساعد در میزان کیفیت خدمات ارائه شده توسط شرکت‌های باربری حائز اهمیت است. دقت به شرایط آب و هوایی و جاده‌ای می‌تواند میزان استرس و سردرگمی افراد را کاهش دهد. در فصول مختلف راهکارهای متفاوتی برای حمل بار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه مطالب به این راهکارها نیز اشاره می‌گردد.

بهترین فصل و زمان برای اسباب کشی

بهترین فصل برای اسباب کشی

بسیاری از افراد برای اسباب کشی، فصول بهار و تابستان را انتخاب می‌کنند. مطمئنا فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان، فصول مناسبی برای رفت و آمد و باربری نیستند. در این فصول با بارش برف و باران و لغزنده بودن جاده‌ها، امکان جابه جایی و میزان کیفیت حمل و نقل نیز کاهش می‌یابد. بسیاری از والدین به دلیل تعطیل بودن مدارس از اواخر خرداد ماه تا اوایل مهرماه، این بازه زمانی را برای حمل اثاثیه منزل خود غنیمت می‌شمارند.

در این بازه زمانی فرصت کافی برای ثبت نام فرزندان در مدارس جدید با کمترین لطمه وجود دارد. با شروع و تعطیلی فصل تابستان برای برخی از مشاغل و مدارس، امکان راحت‌تر اسباب کشی کردن وجود دارد. البته در فصول سرد سال نیز می‌توان این گونه امور را انجام داد. قطعا دردسرهای موجود در این فصل را نمی‌توان نادیده گرفت. مردم اغلب باربری خود را در این بازه زمانی توسط شرکت‌های باربری به انجام می‌رسانند. به همین دلیل قیمت‌های باربری در این فصول از سال گران‌تر و بالاتر است.

مناسب‌ترین روزهای ماه برای اسباب کشی

اکثر جابه جایی‌ها به دلیل پایان یافتن رهن و اجاره‌ها در اوایل و اواخر ماه‌ها در این روزها اتفاق می‌افتند. پس بهترین کار اسباب کشی در اواسط هر ماه است. بسیاری از جاده‌ها و خیابان‌ها در اوایل هر ماه خلوت بوده و شرکت‌های باربری نیز آسان‌تر و با دقت و تمرکز بیشتری می‌توانند بار شما را حمل کنند. بسته به ماهی که تصمیم به جایه جایی وسایل گرفته‌ایم، شرایط مختلفی را باید مدنظر بگیریم. اثاث کشی در ماه‌های مختلف سال مانند رمضان و محرم نیز متفاوت‌تر نسبت به سایر ماه‌ها است.

اسباب کشی در ماه رمضان

در ماه رمضان به دلیل روزه داری در کشورهای مسلمان از جمله ایران، شرایط حمل و نقل و ساعات انجام آن تغییر می‌کند. شرکت‌های باربری از جمله باران بار در اصفهان قادر به انجام پروسه اسباب کشی با اصول خاص خود در ماه مبارک رمضان می‌باشند. به دلیل روزه داری کارگران اسباب کشی در اصفهان، تمامی خدمات اعم از بسته بندی، جابه جایی و چیدمان در طول روز به انجام نمی‌رسد. در شرایط عادی نیز پروسه اسباب کشی بسیار طاقت فرسا می‌باشد، پس طبیعتا در ماه رمضان باید انجام آن پس از افطار یا قبل از سحر موکول گردد.

اسباب کشی در ماه محرم

یکی دیگر از ماه‌های مورد توجه و احترام برای مسلمانان، ماه محرم است. در این ماه بسیاری از افراد، انجام کارهای روزمره خود و کارهایی مانند اثاث کشی را به زمانی دیگر موکول می‌کنند. اغلب شرکت‌های باربری خدمات حمل و نقل و بسته بندی خود را در دهه دوم ماه محرم ارائه می‌دهند. بدین منظور باربری نیز از روز یازدهم این ماه قابل انجام است.

اسباب کشی در چه روزی خوب است؟

در صورت تقسیم بندی ایام هفته به دو دسته روزهای اول هفته و روزهای آخر هفته می‌توان به راحتی مزایا و معایب هر کدام را بررسی کرد. روزهای اول هفته از شنبه تا چهارشنبه را شامل می‌شوند. روزهای آخر هفته نیز همان پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها بعد از روزهای کاری است.

ساعت و روز مناسب برای جابه جایی اثاثیه منزل

اسباب کشی در روزهای اول یا اواسط هفته دارای مزایایی می‌باشد. این مزایا شامل:

• پرداخت هزینه کمتر برای مشتری

به دلیل کمتر بودن سفارشات در روزهای اول هفته، شرکت‌های باربری نیز میزان کرایه بار کمتری دریافت می‌کنند.

• عدم مزاحمت برای همسایگان

بیشتر همسایگان از شنبه تا چهارشنبه سر کار بوده و سر و صدای حاصل از حمل و نقل موجب اذیت و آزار همسایگان نمی‌گردد. برای متوجه نشدن مسائل شخصیتان در هنگام اسباب کشی، بهترین زمان روزهای اول هفته است.

• مدرسه بودن فرزندان و عدم نگرانی برای آن‌ها

روزهای اول هفته والدین با خیال آسوده‌تری می‌توانند توسط شرکت‌های باربری فرآیند اثاث کشی را به انجام برسانند. در هنگام اسباب کشی نیز دیگر نگران بازیگوشی کردن و گم نشدن فرزندان خود نیستند.

اسباب کشی در اواخر هفته دارای مزایای دیگری از جمله:

• عدم نیاز به مرخصی گرفتن

• کمک گرفتن از دوستان و اشنایان

• کاهش ترافیک در روز های آخر هفته

• قرار فرزندانمان پیش آشنایان تا پایان روز

هر کدام از این اقدامات در این روزها دارای معایبی نیز هستند. روزهای اول هفته مرخصی گرفتن برای خودمان و دوستانمان سخت بوده و فرزندانمان را برای مراقبت نمی‌توانیم پیش آشنایان بگذاریم. همچنین بر این ایام ترافیک سنگینی حاکم است، پس مدت زمان زیادی برای جابه جایی نیاز می‌شود.

اسباب کشی در اواخر هفته نیز باعث افزایش هزینه‌های باربری و کم بودن نیروی کار می‌گردد. همچنین به دلیل انجام حمل و نقل در این ایام قادر به استراحت در روزهای تعطیل نخواهیم بود. پس هفته‌ای پردردسر و خسته کننده را در پیش رو داریم.

مناسب‌ترین ساعات روز برای جابه جایی همان اوایل صبح، تقریبا از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر است. دلیل انتخاب این ساعات برای اثاث کشی، برقرار بودن ساعات کاری ادارات و شرکت‌ها و در نتیجه ترافیک کمتر می‌باشد. البته برای تعیین روز دقیق حمل بار می‌توانید با مشاوران شرکت‌های باربری مشورت کنید. نقشه ترافیک شهری در استان خود را برای چند روز بررسی کرده و بدین صورت میزان ترافیک و شرایط را تخمین بزنید.

روز خوش یمن برای اسباب کشی

از روایات گفته شده توسط ائمه (ع) چنین آمده که روز شنبه و دوشنبه برای سفر و اسباب کشی بسیار مناسب است. همچنین روز چهارشنبه هر ماه روز نامبارکی می‌باشد. برای رفع نحسی می‌بایست صدقه داد. در این راستا روایتی از امام رضا (ع) آمده است که از پروردگار برای مردم بدین گونه درخواست کرده است:

خدایا! در صبحگاهان امت من در روز شنبه و پنجشنبه برکت قرار ده.

ساعت قانونی اسباب کشی

برای اسباب کشی هیچ گونه ساعت مقرر شده‌ای وجود ندارد. پس تنها محدودیت‌هایی در شرایط کرونا می‌تواند در این زمان تاثیر گذار باشد. ساعت قانونی عملا برای اسباب کشی بی‌معنا بوده و بهترین تایم برای این کار همان اوایل صبح می‌باشد.

باران بار با داشتن مجهزترین خودروهای باربری و اطلاع از شرایط جوی هر منطقه قادر به حمل بار شما با بهترین شرایط و امکانات می‌باشد. این مجموعه باربری، تمامی خدمات اعم از بسته بندی، چیدمان و جابه جایی بار را در داخل استان اصفهان و خارج از آن به انجام می‌رساند.

سوالات متداول

• روزهای مبارک برای اسباب کشی منزل؟

از روایات گفته شده توسط ائمه (ع) چنین آمده که روز شنبه و دوشنبه برای سفر و اسباب کشی بسیار مناسب است.

• مناسب‌ترین روزهای هفته برای اسباب کشی چه روزهایی هستند؟

روزهای اول هفته دارای ترافیک کمتر و در نتیجه صرف هزینه‌های کمتری هستند.

برچسب ها