۱۵ شهریور ۱۳۹۹
توسط: باران بار
9549 بازدید
0 دیدگاه
دسته بندی: وبلاگ

یکی از دغدغه‌های صاحب کالا در زمان جابه‌جایی محصولات، سالم رسیدن محصولات است. به همین دلیل بیمه باربری تشکیل‌شده که از کالاهای در حال جابه‌جایی محافظت شود. همان‌طور که می‌دانید درگذشته معمولاً این کار با کشتی‌های حمل کالا انجام می‌شد و محصولات شامل آسیب‌های زیادی می‌شدند به همین دلیل این بیمه یکی از قدیمی‌ترین بیمه‌های موجود است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با باران بار تماس بگیرید.

دریافت اطلاعات بیشتر

بیمه باربری چیست؟

بیمه باربری یک سند کتبی است که موجب می‌شود بیمه‌گر تعهدی را درازای دریافت وجه از بیمه‌گزار انجام دهد، که در صورت بروز هرگونه مشکل در جابه‌جایی و باربری در اصفهان و محصول، خسارت آن را طبق شرایط بیمه جبران یا وجه را پرداخت کند.
همچنین مدت زمان این بیمه ‌نامه ‌براساس شرایط کلوز تعیین می‌شود. اما در حمل غیر دریایی و حمل ترکیبی یکی از این شرایط جایگزین کلوز A.B.C می‌شوند.
حمل‌ و نقل هوایی ۳۰ روز بعد از رسیدن هواپیما به فرودگاه کشور مقصد.
حمل زمینی ۶۰ روز بعد از ورود کالا به کشور مقصد.
البته مدت ‌زمان‌های ذکرشده قابل تمدید هستند.

بیمه اسباب کشی و حمل بار در اصفهان

بیمه اسباب کشی و حمل اثاثیه در اصفهان

قرارداد بیمه در حمل اثاثیه منزل اصفهان قراردادی است که تعهدات طرفین قرارداد بین فرد بیمه‌ کننده و فرد بیمه‌ شده معین می‌شود. بیمه حمل اثاثیه در جهت حفظ سلامت اثاثیه و کاهش ریسک احتمالی و آسیب دیدگی ناشی از خسارات احتمالی به عنوان مهمترین اصل مورد توجه قرار گرفته است و یک راهکار مفید در پایین آوردن ریسک ناشی از حمل اثاثیه است.

مطابق این قرارداد، بیمه گر متعهد می شود که در قبال اخذ حق بیمه ازطرف بیمه گذار، در صورت پیدایش ضرر و زیان به مرسوله از لحظه حمل تا تخلیه اثاثیه در طول مسیر، به تعهد خود عمل نموده و در صورت ورود ضرر و زیان در حین کار، مخارج وارده را با توجه به سقف مالی قرارداد بیمه اسباب کشی مربوطه، پرداخت نماید.

تفاوت کلوز های بیمه باربری

در بیمه باربری با توجه به خطراتی که کالاهای در حال جابه‌جایی شمارا تهدید و به آن آسیب می‌زند کلوزهایی طراحی کردند که در همه‌ی بازارهای بیمه به کار می‌رود. این کلوزها عبارت‌اند از کلوزA، کلوزB و کلوزC که هرکدام از این کلوزها خطراتی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. همچنین شما می‌توانید با توجه به نوع بار و نوع جابه‌جایی، کلوزی که می‌خواهید را انتخاب کنید.

  • خطراتی که کلوز C تحت پوشش دارد

کلوز C کمترین خطرات را تحت پوشش خود قرار می‌دهند، مانند آتش‌سوزی، انفجار، به گل نشستن کشتی یا شناور، غرق شدن، واژگون شدن یا از خط خارج شدن وسیله حمل زمینی و…

  • خطراتی که کلوزB تحت پوشش دارد

علاوه بر خطرات تحت پوشش کلوزC خطرات دیگر هستند که تحت پوشش این کلوز قرار دارند، مانند زلزله، آتشفشان و صاعقه، به دریا افتادن کالا از روی عرشه، ورود آب دریا، دریاچه یا رودخانه به کشتی، شناور، انبار وسیله حمل، کانتینر یا محل انبار و…
علاوه بر خطراتی که به‌صورت استاندارد جهانی تحت پوشش کلوز B هستند، بر اساس آیین‌نامه شماره ۸ شورای عالی بیمه با پرداخت حق بیمه‌ی آن امکان اضافه کردن خطرات دیگری به خطرات کلوز B وجود دارد، مانند قلاب زدگی، سرقت، شکست، روغن‌زدگی، آب‌دیدگی و…

  • خطراتی که کلوزA تحت پوشش دارد

کلوز A بیشترین خطرات را تحت پوشش خود قرار داده و به همین خاطر گران‌ترین و کامل‌ترین کلوز محسوب می‌شود، همچنین می‌توان گفت تمام خطرات احتمالی ازجمله خطرات کلوزC و کلوز B و علاوه بر چند مورد اضافه را نیز تحت پوشش خود قرار داده است.
مانند طوفان، راهزن دریایی، خسارت‌های ناشی از باران و آفتاب، دم کردن، نشت، ساییدگی و زنگ‌زدگی، خسارت ناشی از چنگک، کرم زدگی، موش خوردگی،حشره زدگی و…..
یکی از تفاوت‌های مهمی که کلوزA با کلوز B و C دارد این است که، شرکت بیمه باید تمامی خسارت هارا جبران کند، مگر اینکه بتواند ثابت کند آسیب‌ها درنتیجه خطراتی ایجادشده که در آن خطرات در بیمه‌نامه نبوده است.

بیمه حمل بار

انواع بیمه باربری برحسب محدوده جغرافیایی

به گزارش اداره کل بیمه ایران این بیمه بر اساس مبدأ و مقصد حمل، انواع خاصی دارد که به‌صورت زمینی، دریایی، هوایی و یا ترکیبی از آن‌ها انجام می‌شود.

بیمه باربری داخلی:

این بیمه فقط شامل کالایی است که در ایران و شهرهای داخل ایران انجام می‌شود و همچنین شرایط این بیمه میان بیمه‌گر و بیمه‌گذار توافق می‌گردد.
بیمه ‌نامه‌های داخلی به چند صورت صادر می‌شود.

  • بیمه ‌نامه‌های عمومی

در این نوع قرارداد شرایط اصلی بیمه و رئوس کلی حقوقی و تعهدات طرفین مثل خطرات تحت پوشش و شیوه حمل تعیین می‌گردد و با یک سرمایه بیمه‌ای مشخص موافقت می‌شود که حمل‌های متعددی را شامل می‌شود. به این خاطر قرارداد تا زمانی که سرمایه توافق شده از طریق حمل‌های متعدد به پایان رسد قابل اعتبار است.

  • بیمه‌نامه با پوشش باز

در این روش دیگر نیاز نیست که مثل بیمه‌ نامه با شرایط عمومی، بیمه‌گذار در ابتدا صدور بیمه ‌نامه، صد درصد حق بیمه یا درصد بالائی از آن را پرداخت کند.
در این مورد توافقی بین فرد و بیمه‌گزار انجام می‌گردد، که هر یک هفته گواهی بیمه از سوی بیمه صادر می‌شود و فقط حق بیمه متناسب با سرمایه‌های حمل شده از سمت بیمه‌گذار پرداخت می‌شود. این نوع بیمه همه دفعات حمل کالا را تحت پوشش قرار می‌دهد و دیگر نیازی به درخواست برای هر حمل پوشش جداگانه‌ای نیست.

  • بیمه ‌نامه ساده

این نوع بیمه‌نامه فقط برای حمل کالای مشخصی صادر می‌گردد، و مشخصات بیمه بر اساس فرم پیشنهاد باربری در آن قید می‌شود.

بیمه حمل‌ ونقل وارداتی:

حدود ۹۰ درصد از حجم کل بیمه‌های باربری را بیمه حمل‌ ونقل وارداتی تشکیل می‌دهد. این بیمه‌نامه خطراتی که، کالاهای‌ خریده شده ‌توسط شرکت‌ها و بازرگانان ‌ایرانی از کشورهای مختلف جهان را تهدید می‌کند، تحت حمایت خود قرار می‌دهد.
این پوشش شامل کشور مبدأ تا مقصد است.
همچنین این بیمه ‌نامه ‌یکی ‌از اسناد مورد نیاز برای گشایش اعتبار در بانک‌ها است. هدف بیمه حمل‌ و نقل وارداتی حفظ منافع تجار و واردکنندگان و حفظ منافع ملی است.

بیمه‌های باربری صادراتی:

در این نوع بیمه‌نامه مبدأ آن، در داخل کشور و مقصد آن در خارج از کشور است.

 بیمه باربری ترانزیت:

در این نوع بیمه مبدأ و مقصد هردو خارج از مرزهای ایران است و ایران فقط در مسیر حمل‌ ونقل قرار دارد.

کلام آخر

با استفاده از بیمه باربری باران بار با خیال راحت حمل بار و اثاثیه خود را انجام دهید. اگر اسباب کشی در اصفهان را به بسپارید می توانید از بیمه اسباب کشی ما بهره مند شوید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۲

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

5
(2)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *